Climadiff

Průvodce výběrem vinotéky

Chcete-li si vybrat tu nejlepší vinotéku pro vás, měli byste si položit čtyři klíčové otázky!

1. K čemu budete vinotéku používat?

Výhradně pro dozrávání vína v optimálních podmínkách?

K dozrávání vína, s možností uložit některé láhve do zóny, chladící na servírovací teplotu?

Výhradně ke skladování lahví připravených k servírování?

2. Kapacita vinotéky?

Pokud máte v plánu archivovat láhve vína, nezapomeňte, že vaše vinotéka je navržena s určitou maximální kapacitou, nicméně vaše sbírka se bude pravděpodobně v průběhu let rozšiřovat. V budoucnu budete pravděpodobně vlastnit mnohem více lahví, než máte dnes. Je tedy vhodnější zvolit model, jehož kapacita by vyhovovala vašim potřebám na 2, 5 nebo dokonce 10 let.

Další informace: kapacita vinotéky je uvedena v počtu standardních 75 cl Bordeaux lahví včetně standardně dodávaných polic. Tato kapacita je vypočtena přesně, takže pro sbírku sestávající z různých typů lahví, odečtěte 20% z maximální kapacity. Další police jsou k dispozici v sekci příslušenství, nicméně berte na vědomí, že přidání police může znamenat ztrátu prostoru pro celou řadu lahví.

3. Umístění vinotéky?

Pokud bude vaše vinotéka umístěna v nevytápěné garáži nebo sklepě, zvolte model vybavený zimním režimem. Pokud plánujete umístit vinotéku v kuchyni nebo na jiném viditelném místě, v nabídce máme širokou škálu rozměrů, tvarů, povrchových úprav, barev nebo vzorů vinoték s plnými nebo prosklenými dveřmi, které mohou být elegantně zakomponovány do stylu vašeho domova.

4. Rozpočet?

Vinotéky se stejnými vnějšími rozměry se mohou zásadně lišit svou skladovací kapacitou, v závislosti na výrobci. Chcete-li porovnat dva modely, doporučujeme provést následující výpočet:

Prodejní cena vinotéky včetně DPH / Počet lahví (kapacita) = cena za láhev.

Takto snadno zjistíte, že cena za uložení láhve vína může být u vinotéky od specializovaného výrobce polovinou ceny, kterou byste zaplatili u vinotéky jiných výrobců.