Climadiff

5 zlatých pravidel pro skladování vína

  1. Konstantní teplota: důležitá je hlavně stálá teplota (výkyv max. +/- 2 °C). Změna teploty o 1% má 0,1% vliv na teplotu vína v lahvi. Nižší teplota = zpomalení procesu rozkvětu vína popř. jeho zastavení. Vyšší teplota = urychlení procesu rozkvětu, pokud trvá dlouho, víno se zkazí. Ideální teplota pro archivaci je 12 °C, možný rozsah teplot pro archivaci 10-14 °C. Je třeba také dbát na to, aby vinotéka nebo archivační skříň byla zaplněna lahvemi alespoň z 50% (pro správnou akumulaci teploty uvnitř skříně).

  2. Správná vlhkost: vlhkost uvnitř vinotéky by se měla pohybovat v rozmezí 50 až 70 %. Hliníkové vnitřní stěny se speciální strukturou zajišťují pomalé stékání kondenzátu a tím i optimální vlhkost. Ta je důležitá zejména pro udržení správných těsnících vlastností korkové zátky. Vlhkost je nutno udržovat nad 50 % jinak se zátka vysuší a víno zoxiduje. Naopak dlouhodobá vlhkost nad 70% může na korkových zátkách zapříčinit vznik plísní a výskyt nežádoucích pachů uvnitř vinotéky.

  3. Čistý vzduch bez nežádoucích pachů: nežádoucí pachy mohou pronikat do láhve skrze korek a degradovat tak přirozenou chuť a vůni uskladněného vína. Pro tyto účely je nepostradatelným pomocníkem uhlíkový filtr, který by se měl nacházet v každé vinotéce a spolu se správně nastavenou vlhkostí uvnitř archivační skříně zajistit optimální prostředí pro archivaci uloženého vína.

  4. Ochrana vína proti působení světla a UV záření: paprsky světla značně urychlují proces oxidace a zrání, víno je proto před negativními dopady světelného záření nutné co možná nejvíce chránit. K archivaci jsou nejvhodnější skříně s plnými dveřmi a bez stálého vnitřního osvětlení, které nejúčinněji zabraňují pronikání světla. Pokud vyžadujete prosklenou vinotéku, doporučujeme vybrat model s dveřmi vybavenými vakuovaným sklem s kvalitní ochrannou vrstvou, která efektivně ochrání uskladněné víno před škodlivými účinky UV záření..

  5. Ochrana proti vibracím: Drobné pohyby, které běžně neregistrujeme, mohou narušit proces zrání vína. Vibrace zabraňují pomalé tvorbě usazenin, které se tak rozpouští ve víně. Mladá vína jsou vůči vibracím odolnější, ale zralá a většinou cenná vína mohou být nenávratně poškozena. Archivační skříně nesmí přenášet vibrace do láhve. Pro jejich utlumení jsou kompresory vybaveny speciálními gumovými silentbloky. Skříně samotné jsou opatřeny gumovými nožičkami a dřevěnými policemi. U zařízení pro dlouhodobou archivaci je dobré se vyhnout mechanickým ventilátorům, které zajišťují cirkulaci vzduchu a mohou být dalším zdrojem vibrací.